איך להתכונן לצילום אופנה

צילום אופנה טוב הוא כזה שמשלב בין כשרון לנפק תמונות טובות המעבירות את המסרים הרצויים לקהל היעד, לבין סטיילינג מנצח, בחירת מיקום נכון  לצילומים, בחירה של אנשי מקצוע המומחים, תוך שהכל מתנקז ליום צילום מוצלח.

בשל כך, אם אתם מתכננים צילומי אופנה – חשוב בראשית לדעת מהו סוג הצילום הזה וכיצד מתכוננים אל יום אופנתי במיוחד.

אז מהו צילום אופנה?

צילום העוסק בתחום האופנה, הסטיילינג והביגוד מטרתו בראשית היא להבליט את הבגד, האביזר או את האלמנט שאותו מצלמים, הוא נועד להבטיח את הזוויות הנכונות והמחמיאות מכל לביגוד ולדוגמנים או הדוגמניות, תוך שמטרתו מלבד כל אלה היא להעביר מסרים נכונים לקהל היעד.

תמונות שנועדו לתחום הסטיילינג והאופנה הן כאלה אשר נלקחות רק על ידי צלם מקצועי שמתמחה בתחום ויודע כיצד להפיק את התמונות הטובות ביותר שלאחר מכן יופיעו על גבי שלטי חוצות, ירחונים, במודעות ובאתרי אינטרנט.

בנוסף, חשוב לדעת כי צילום מסוג  זה מטרתו להעביר את המסר המתאים בתמונה, בין אם מדובר במסרים כמו אהבה, זוגיות, מיניות, עד למסרים כמו חדשנות, עדכנות ייחודיות ועוד.

צילום אופנה נועד להבטיח כי בראש ובראשונה הוא יהיה בולט, מושך, מקורי ומפתיע. אם בעבר צילום מסוג זה היה של הדוגמנים והבגד בלבד, הרי שכיום נוספים לצילום מסוג זה שלל אלמנטים מפתיעים, חושניים, צבעוניים או אפילו יוצאי דופן וזאת על מנת להקנות לצילום את הייחודיות שלו, כאשר כל אלה נעשים על ידי צלם אופנה מקצועי וטוב.

עוד חשוב לדעת כי צילום אופנה מקצועי הוא כזה שמעביר את ההשראה של המעצב לקהל היעד, כמו גם את הרצונות שלו והמסרים שהוא המעצב רצה להעביר כאשר עיצב את הפריט או הבגד שנמצאים על הדוגמן או הדוגמנית. כאשר המסר יבלוט בצילום  על כל אלמנט שבו בוחרים להציג את הפריט.

אז איך מתכוננים לצילום אופנה?

כפי שהזכרנו, צילום מסוג זה הוא מכלול של פרטים כמו מיקום נכון, סטיילינג מנצח וצלם מקצועי. עם זאת כדי להתכונן בצורה נכונה לצילום כזה יש לבצע כמה וכמה פעולות חשובות, ביניהן:

תכנון ובחירת קונספט – בתחילה חשוב לתכנן את הקונספט הנכון לצילום מושלם. נסו לחשוב בצורה מקורית על קונספט מתאים לצילום והיעזרו במעצב, בארט דירקטור או בחברת הביגוד על מנת לגבש ביחד רעיון מושלם.

איתור מיקום – אתרו מיקום נכון ליום הצילומים, כזה שתואם את הקונספט שלכם, מיקום שניתן לצלם בו ללא הפרעה וכזה שמשתלב נהדר עם הצבעים של הביגוד והפריטים שבחרתם ליום הצילומים.

בחירת דוגמנים – חשוב לבחור דוגמנים ודוגמניות אשר יוכלו לספק לכם את הדרך להעברת המסרים שאתם מעוניינים להעביר. לדוגמא: חברת ‘דאב’ העולמית בחרה בדוגמניות שהן נשים “אמיתיות” משמע: נשים בגיל הזהב, בגיל המעבר כמו גם נשים בעלות מראה ממוצע וזאת כדי להעביר את המסר כי הסבון שלהם מתאים לכל אחת והוא מותג שמתייחס לקהל היעד שלו בגובה העיניים, תוך המוצר מתאים לכל אחת ולא רק לדוגמניות בעלות מראה מושלם.  עם זאת המותג ‘קלווין קליין’ אי שם בשנות ה 90 בחר בדוגמנים ודוגמניות בעלי המראה הרזה מידי, האנדרוגיני וכזה שקיבל את הטייטל “הרואין שיק” וזאת כדי להציג את בגדיו ולכוון אותו אל קהל יעד ספציפי במיוחד.  לכן חשוב לבצע התאמה של בחירת הדוגמנים לקונספט שלכם ובכלל לאסטרטגיה השיווקית של המותג.

בחירה של צלם אופנה מקצועי – הא.ב.  של צילום אופנה הוא בחירה של צלם מקצועי. בחרו צלם אשר מתמחה בצילומי  אופנה, וודאו כי הוא יודע לבחור את הזוויות הנכונות לצילום, שימו לב כי הוא יכול להתמודד עם כל סוג של לוקיישן ותנאי מזג אוויר, כמו גם שחשוב לבחור צלם שיודע להעביר מסרים בצורה ברורה דרך המצלמה, תוך שהוא מתמחה בצילום אומנותי, צילום דוקו, צילומי קונספט ומגוון שיטות צילום.

שכירת סטייליסטים – חשוב מאד לשכור סטייליסטים מומחים בצילומי אופנה. סטיילינג הוא חלק חשוב ביותר ביום צילומים כזה, תוך שהסטייליסט הוא זה שיבצע בחירה של הפירטים שיצולמו, הוא יתאים את האיפור הנכון לצילום כמו גם את מראה השיער של הדוגמנים ויקנה תהליך קריאטיבי ונכון בעיצוב התמונה. עוד חשוב לשכור מאפרים ומעצבי שיער מוכשרים וכאלה שיוכלו לבצע כל שינוי בדוגמנים ובדוגמניות שלכם.

לסיכום, צילומי אופנה חייבים להיות מקצועיים וכאלה שמשדרים את המסר הנכון וברור לקלה היעד. צילומים כאלה חייבים להיות מלווים על ידי אנשי המקצוע הנכונים כמו צלמים מקצועיים, סטייליסטים ומעצבים.

בנוסף חשוב להתכונן ליום צילומים מראש ובדוק לפני שאתם והצוות מיגעים למקום הצילומים: כי ניתן לבצע בו את העבודה. עוד חשוב לנהוג בקור רוח עם הצוות ולהיות מקצועיים ולבסוף להקפיד על בחירת תמונות מושלמות שעברו את כלל העריכה עד להצגתן בפלטפורמות הפרסום הרצויות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם