צילום אופנה – 6 רעיונות מקוריים

מהו צילום אופנה? מדוע הוא חשוב? ואיזה רעיונות מקוריים ישנם להפקת צילומים מסוג זה? אם אתם מחפשים אחר הדרך לבצע צילומי אופנה בצורה הטובה, היצירתית והאיכותית ביותר – חשוב שתדעו יותר על הנושא ותוכלו לשאוב השראה מ6 רעיונות מקוריים:

אבל לפני הכל– מהו צילום אופנה?

צילום מסוג זה נעשה על ידי צלם מקצועי כאשר באמצעות בחירת הזוויות הנכונות לצילום, הלוקיישן המתאים, בחירת הדרך לצלם, ועריכת הצילום: ניתן להעביר לקהל היעד את המסרים שרצה בית האופנה להעביר. צילום מסוג זה חייב להיות חד, מקורי, ונכון כאשר באמצעותו יוכלו להעביר בתי אופנה כמו גם מותגים, חנויות ורשתות את המסר השיווקי הנכון ישירות אל קהל היעד מה שמגדיל עבור כל אלה את המכירות והרווחים.

צילום מקצועי – חובה בצילומי אופנה!

בשל הרצון של המשווקים, רשתות האופנה והמעצבים להעביר את המסר המדויק לקהל היעד כמו למשל מסרים של יופי, תעוזה, מיניות, גיל צעיר, התאמה אישית, איכות ועוד, בוחרים רבים בצלמים מקצועיים אשר מתמחים בצילום אופנה, ומכך מקבלים תוצאה של תמונות מעולת ונכונות אשר יתפרסמו בשלל פלטפורמות פרסום כמו שלטי חוצות, מגזינים, פוסטרים, מודעות ברשתות ובחנויות, כמו גם באתרי אינטרנט.

אבל איזה רעיונות מקוריים ישנם לצילומי אופנההנה מהם:

צילומים אוונגרדיים – צילומים אוונגרדיים הם כאלה ששמים בהם את הדגש על צבעוניות יתרה, על איפור מוגזם, פריטים יוצאי דופן, ושימוש בשלל טכניקות צילום שהופכות את התמונה לבולטת, יוצאת דופן, לעיתים אף עוכרת שלווה ובולטת במיוחד.

תמונות אוונגרדיות הן כאלה בעלות מאפיינים בולטים כמו שיער במעוצב בצורה פרועה ויוצאת דופן, איפור שחולש על כך הגוף והפנים בצבעי הקשת, שימוש בפירטי לבוש מיוחדים כמו גם באביזרים יוצאי דופן ושימוש בכל מה שהופך את התמונה ללא רגילה.

צילום בטבע – צילומים בטבע יכולים להיות רגילים ומשעממים במידה והופכים אותם לכאלה. עם זאת צילומים בטבע כמו בג’ונגל פראי, לצד שבטים אפריקאים נידחים, כמו גם צילומים באתרי טבע שנחשבים נדירים –  יכול להפוך כל יום צילום להרפתקה יוצאת דופן ממנה ניתן להפיק תמונות לא צפויות ומיוחדות ביופיין.

צילום אורבאני – בשנים האחרונות יותר ויותר צלמים מקצועיים שמים את הדגם על צילום אורבאני משמע: צילום במרחב עירוני בו הכל קורה. צילומים המדגישים את שאון העיר שמסביב, את הגרפיטי על הקירות, את האנשים קשיי היום לצד האנשים המשגשגים, כמו גם את ההתחרשות שרק צלם מקצועי יכול להעביר דרך עדשת המצלמה: הפכו לפופולאריים במיוחד וזאת בשל אופנת ההיפסטרים והרצון לחיות בחלל אורבאניים ייחודיים.

צילומי אופנה בשילוב בעלי חיים – נמר לבן, עיט, נחש, דולפינים, כלבים מיוחדים ושאר חיות קסומות כולן מתאימות לצילומי אופנה. בעלי החיים שהטבע יצר אותם כה מרהיבים למראה, משמשים תוספת מושלמת לצילומים יוצאי דופן, תוך שבזמן הצילום יש להיעזר בשירותים של מאלפי החיות המיומנים וזאת ללא פגיעה בבעלי החיים.

צילום אנדרוגיני – צילום אופנה המציע דוגמנים ודוגמניות בעלי מראה אנדרוגיני הפך לשם דבר בעיקר בימים בהם ישנו רצון לקבלת האחר גם אם מינו אינו מוגדר. בשל כך צילומים אנדרוגיניים בהם לא ניתן להצביע ולזהות את מינו של המצולם: הפכו כה פופולאריים לאחרונה, תוך שחנויות ורשתות אופנה כובשות בצורה זאת קהלי יעד מסוגים שונים.

צילומים טבעיים – צילומים של נשים ללא איפור, צילום של נשים וגברים במשקל תקין ולא בתת משקל או אפילו עם מעט עודף משקל ועוד, מאפשרים למותג האופנה להיות זמין יותר. בעולם בו האופנה מכתיבה את המשקל עבור רבים, והחברה מצפה מנשים וגברים לעמוד בציפיות הלא הגיוניות של משקל נמוך, צילומים של אנשים אמתיים במשקל נכון ואף מעט מעל הממוצע מקנה לקהל היעד נחמה ובכך יכולים המפרסמים להפוך את המותג לנגיש ואהוב הרבה יותר.

לסיכום, אין זה משנה באיזה קונספט צילום תבחרו, מה שחשוב הוא שתמצעו לכך צלם מקצועי ומיומן אשר גם יוכל לסייע לכם לבחור קונספט טוב, לגבש אותו ולמצוא לוקיישן מתאים כמו שהוא יוכל להקנות לכם תוצאות צילום מקצועיות ומרהיבות!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם