צילום מוצר – מה זה אומר וכיצד מצלמים נכון?

אם שמעתם לא פעם את המושג “צילום מוצר” בוודאי בעלי עסקים, משווקי מוצרים ויזמים אשר זקוקים לצילום כזה, ולשם כך חשוב שתדעו כי צילום זה הידוע גם בשמו “פקשוט” הינו אחד מסוגי הצילום הפופולאריים ביותר בתחום הייצור והתעשייה.

בנוסף חשוב לדעת כי צלם מוצרים מקצועי הוא כזה אשר יודע כיצד להוציא את המרב מהמוצר על ידי צילומים אלה, כאשר לכל מוצר ישנה את הזווית הייחודית והטובה ביותר לצילום.

אבל מה צריך לדעת על צילום פקשוט?

צילום מסוג זה, הלוא הוא צילום מוצר נועד על מנת לצלם מוצר בצורה מקצועית ונכונה וזאת כדי שניתן להציגו בקטלוג, באתר אינטרנט, בעלון מוצרים ועוד במטרה שהלקוח יוכל לקבל כמה שיותר מידע ויזואלי אודות המוצר, כמו גם מידע טכני.

צילומים אלה זה נחשבים חשובים ומורכבים במיוחד וזאת משום שהם מהווים האינטראקציה הראשונה של הלקוח עם המוצר, תוך שבאמצעות בחירת תאורה נכונה, זוויות מתאימות, הדגשה של צבעים ובחירות מקצועיות טובות – ניתן לקבל את התמונה הטובה ביותר שתתאים להצגת המוצר בכל פלטפורמה.

אז כיצד מצלמים תמונת מוצר בצורה טובה?

בראשית חשוב לדעת כי צילום תמונות מסוג זה מתבצע על ידי צלמים מקצועיים בלבד אשר פועלים בכמה וכמה דרכים על מנת לנפק את התוצאה המושלמת, כאשר הדגשים הם על:

בחירת זווית נכונה – צלמים מקצועיים לתמונות פקטשוט ימצאו את הזווית הנכונה והברורה ביותר להצגת המוצר.

אווירה באמצעות צילום נכון ושימוש בעדשות וברקע המתאים (לבן בדרך כלל ), יוכל הצלם המקצועי לשים את הדגש על מראה המוצר תוך הבלטת החלקים הפוטוגניים שלו.

הקפדה על פרטים – צלמים מקצועיים בניגוד לצלמים חובבים או לבעלי עסקים שמצלמים את המוצרים שלהם לבד, הם כאלה ששמים לב לכל פרט בצילום והקניית תוצאה הסופית שבה לא תמצאו ברקע התמונה פריטים מביכים אשר משתרבבים לעיתים רבות לתמונות מוצר לא מקצועיות.

אלמנטים שיווקיים – צילמי פקשוט טובים הם כאלה אשר ידעו כיצד לצלם את המוצר כך שהוא גם יוצג בפני הצרכנים ובפני קהל הלקוחות בצורה טובה, כמו גם שמתוך התמונה יעשה תהליך שיווקי, מכירתי מעולה ופרודוקטיבי!

קבלת מידע אודות המוצר – ישנם צילומי מוצר שבאמצעות טכנולוגיה ייחודית מאפשרים ללקוח לבחון את המוצר מזוויות שונות ולקבל כמה שיותר מידע אודות המוצר.

עריכה – בשלבים הסופיים של יצירת התמונות תעשה מן הסתם עריכה מקצועית על התמונה להדגשת צבעים, הבלטת יתרונות ולשביעות רצונות של הלקוח.

זה נכון, כיום ישנם מגוון אנשי מקצוע מקצועיים אשר מתמחים בתחום של צילום מוצרים והם טובים ורבים. עם זאת כדי לבחור את איש המקצוע הטוב ביותר חשוב לשים לב לדגשים הבאים בבחירה:

ניסיון – בחרו צלם מקצועי שיש לו ניסיון צילום פקשוט והוא מתמחה בצילום לקטלוג, לאתרי אינטרנט, לאריזות ולכל פלטפורמה בה תרצו להציג את המוצר שלכם.

ייעוץ והכוונה – חשוב לבחור צלם אשר יוכל לספק לכם ייעוץ חינם ואת ההכוונה להפקה הטובה ביותר ולבחירת תמונה מעולה וקולעת למטרתה.

תיק עבודות – בחרו צלם מקצועי אשר לו תיק עבודות מרשים שמוצא חן בעינכם, שיש לו תיק עבודות מגוון המעיד על ניסיון ורב גוניות. תיקי עבודות מוצגים בדרך כלל באתרו של הצלם המקצועי.

התמחויות  ושירותים – חשוב לבחור צלם אשר מתמחה מלבד בצילומי מוצר, גם בשלל תחומים כמו: צילום ספורט, תדמית, צילום עסקי, צילומי פורטרט, צילום מוצר, צילום אירועים וצילום אופנה, בכך תוכלו לקבל יותר שירותים תחת קורת גג אחת.

ציוד איכותי – חשוב שהצלם יעבוד עם ציוד איכותי וכזה שיטיב עם התוצאה הסופית תוך שאתם בוחרים צלם שיש לו ציוד משוכלל שמאפשר לו לעבוד בתנאי פנים וחוץ, בתנאי שטח, תנאי תאורה טבעית או מלאכותית.

המלצות – בחרו איש מקצוע אשר קיבלתם אודותיו המלצות ממכרים, חברים, עמיתים לעבודה, כמו גם שניתן למצוא המלצות באתרי אינטרנט של צלמים וגם בפורומים העוסקים בתחום וברשתות החברתיות.

לסיכום, על מנת לשווק את המוצר שאותו ייבאתם, שפיתחתם או שאתם משווקים לקהל הלקוחות שלכם, חשוב כבר עכשיו לבחור את הצלם המתאים ביותר לעבודה אשר עובד במקצועיות גבוהה, תוך שאתם מבינים כי באמצעותו תוכלו לקבל את התוצאות הטובות ביותר!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם