צילום מוצר – עשה ואל תעשה

צילום מוצרים הוא צילום שנעשה על ידי צלם מקצועי שיודע כיצד לבצע את הפעולות הטכניות והחשובות על מנת להבליט כל מוצר, הוא יודע כיצד למצוא את הדרכים להציג את המוצר או כל אלמנט שהוא מצלם בצורה הכי נכונה לקהל היעד, תוך שצילום מסוג זה, נועד על מנת להציג בצורה טובה שלל חפצים, פריטים, מנות גורמה, אביזרים, ושלל מוצרים אל מול קהל היעד הנבחר.

צילום מקצועי של מגוון מוצרים הוא כזה שנעשה לשלל צרכים החל מהצורך של צילום מוצר לאמזוןעד לביצוע הפעולה בשל צילומי פקשוט שנועדו לקטלוגים של חברות שונות כמו גם שישנם צילומי מוצרים שנועדו לאתרי אינטרנט, למודעות ושלל פלטפורמות שיווקיות.

אבל מה חשוב לעשות, וחשוב מכך: ממה חשוב להימנע כאשר מצלמים מוצריםהנה כמה עצות של עשה ואל תעשה בזמן שאתם מכינים תמונות לחברה לעסק או לכל מטרה:

צילום מוצר – מה חשוב לעשות!

כאשר מצלמים מוצר או מנסים להפיק תמונת פקשוט מקצועית, חשוב לבצע את הפעולות הבאות:

בחירת המוצר – כאשר אתם מצלמים מוצר חשוב בתחילה לבחור את המוצר הנכון, לדוגמא: את אתם מבצעים צילומי פקשוט למנת שף חשוב לבחור את המנה המעניינת ביותר, הצבעונית והמיוחדת אשר “מצולחתת” בצורה מגרה וכזאת ששובה את העין. חשוב להתעקש מול השף שהכין את המנה להפוך אותה ליפה ויצירתית כך שהיא תהיה מעניינת ותעביר את המסר הנכון והמפתה ביותר ללקוח.

בחירת מוצר בצור נכונה עליה להיעשות גם בעיסוק עם מוצר  חשמל או מוצרי עיצוב ושלל אלמנטים, כאשר תמיד יש לבחור את המוצר הנכון ביותר לצילום אותו ניתן לצלם מכמה זוויות.

בחירת הרקע הנכון – חשוב לבחור את הרקע הנכון לצילום. כאשר מצלמים מוצר בדרך כלל בוחרים רקע בהיר מאד או כהה מאד, תוך שיש לשים לב כי אתם בוחרים מקום נקי לצילום המוצר וכזה שאין בו אלמנטים שיכולים להפריע לצילום, כמו גם שחשוב לבצע בידוד של המוצר כדי שרק הוא יבלוט בתמונה.

מציאת זוויות נכונות – כעת יש למצוא את הזוויות הנכונות לצילום הטוב ביותר. צלם מקצועי שמבצע צילומי מוצר ידע תמיד מהי הזווית הנכונה שממנה אפשר לבצע את הצילום, כמו גם שהוא ידע כיצד לצלם את המוצר בכל הזוויות כך שניתן יהיה להציגו בצורה אינפורמטיבית בכל פלטפורמה שיווקית או בכל מקור מידע.

שימוש בציוד מקצועי – עוד חשוב להשתמש בציוד מקצועי כמו חצובה ששומרת על יציבות בזמן הצילום, עדשות מתאימות וכמובן מצלמה מקצועית ומתאימה.

שכירת צלם מוצרים מקצועי ומיומן – כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר: שכרו צלם מקצועי וכזה ששיש לו ניסיון בתחום של צילומי פקשוט וצילומי מוצרים באופן כללי. בכך תוכלו ליהנות מתוצאות מעולות!

עריכה ובחירה של צילומים – לבסוף חשוב לבצע בחירה יחד עם הצלם המקצועי של הצילומים המתאימים, כאשר יש לבצע עריכה מקצועית של התמונות מה שבדרך כלל מספקים צלמים.

צלום מוצר – מה אסור לעשות!

כאשר מצלמים מוצר או מתכוננים לצילום כזה, ישנם כמה דברים שחשוב להימנע מהם ביניהם:

צילום מהנייד – זה נכון, הניידים שלנו מספקים לנו דרך טובה לצלם כל דבר, בכל זמן. עם זאת עד כמה שהנייד יהיה חכם, מתקדם וכזה שיש לו מצלמה ברזולוציות טובות: עדיין הוא אינו משתווה למצלמה מקצועית והוא לא יקנה לכם את התוצאות הרצויות.

צילום כהה מידי – חשוב לשים לב לתאורה באזור הצילום ולא לצלם במקום כהה מידי שרק יניח צל על המוצר ולא ישרת את המטרה שלכם והיא הבלטה של הפריט שתאם מצלמים.

רקע בעייתי – אל תצלמו מוצרים אם יש הפרעות ברקע. חשוב תמיד פעולה של צילום מוצר תתבצע בלוקיישן נבחר , מקצועי וכזה שמתאים להפקה שאתם זקוקים לה!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם