צילומי אופנה – הדרך אל צילום מושלם

צילומי אופנה המתבצעים על ידי צלם מקצועי, תפקידם להעביר את המסרים החשובים והמדויקים ביותר של בית האופנה, אל קהל היעד. ואכן, בעולם שיווקי תחרותי, כל חברת אופנה, רשת או חנות – רוצה למתג עצמה, כעדכנית, אופנתית ואיכותית.

צילומי אופנה נועדו על מנת להעביר את ערכי המותג והמוצרים אותם משווקות חברות וחנויות אופנה אל הלקוחות, תוך שמירה על קו ייחודי בהזרמת מסרים מדויקים אל קהלי היעד.

בשל כך, רבות חברות האופנה אשר בוחרת לבצע צילומי אופנה מקצועיים הכוללים צילומי קטלוג, צילום עבור הפקות אופנה וקמפיינים, צילומים עבור מודעות ושאר פלטפורמות פרסומיות. כל אלה דורשים הפקת אופנה איכותית שתייצר תמונות בנושא אופנה, לייף סטייל ואיכות חיים.

צילום אופנה  – מה זה כולל?

צילום אופנה מתאים עבור קטלוגים, מודעות, אתרי אינטרנט, מגזינים, תכנית טלוויזיה, שערים של עיתון ועוד, בזמן שהצילומים נועדו כדי לחשוף פריטי הלבשה, תכשיטים, פריטי הנעלה או כל פריט אחר, מול קהל היעד בצורה הטובה ביותר.

החשיפה מתרחשת בכל פלטפורמה אותה בוחרים אנשי הקריאייטיב וההפקה של בית האופנה, תוך בחירת צלם אופנה איכותי ומקצועי שיהווה אלמנט משלים עבור ההפקה.

נוסף לכך, צילומי אופנה מתקיימים גם באמצעות צוות סטייליסטים, מאפרים, מפיקים, עוזרי הפקה וכל מי שדרוש על מנת להוציא את המיטב מהדוגמנים הנמצאים על הסט.

חשוב לדעת כי מי שמפיקים את יום הצילומים, הם אנשי ההפקה של רשתות האופנה, אשר נעזרים גם במשרדי פרסום שתפקידם לגבש קונספט מנצח ייחודי ואטרקטיבי שיעביר באופן מדויק את המסרים והערכים של מותג האופנה – אל קהל היעד.

לאחר גיבוש קונספט, גיבוש תקציב עבור ההפקה, כמו גם גיבוש דרך פעולה והפצה – מתוכנן על ידי ההפקה יום צילום מקצועי אשר מתחיל בדרך כלל בשעות הקטנות של הבוקר, וכולל את כלל האביזרים, הלוקשיין (המיקום) המתאים, כמו גם את אנשי המקצוע  הנדרשים כדי להפיק תמונות מעולות!

כל זאת מתגבש באמצעות עבודה משותפת של מפיקים מקצועיים אשר פוגשים באנשי קריאייטיב מנוסים. לאחר כלל התכנונים וההחלטות, מבצעים המפיקים בחירת צלם אופנה טוב, שיעביר על ידי תמונות טובות את הקונספט הנבחר עבור הפקת האופנה.

כיצד מתכוננים להפקת אופנה?

הפקת אופנה כוללת תמיד צוות מלבישים, מאפרים, מפיקים וכמובן צלם אופנה איכותי וטוב שיודע כיצד ליצור את האווירה המתאימה עבור הצילום. ההכנה ליום כזה חייבת להיות מדוקדקת וזאת משום שכל פרט קטן, כל זווית, כל אלומת אור או רקע, הם חלק מהפקת התמונות הנכונות ביותר והתואמות לקונספט.

חשוב לדעת כי בחירת קונספט לצילומי אופנה נעשית בדרך כלל במשרדי השיווק והפרסום של רשתות וחנויות האופנה. סיעור מוחות קריאטיבי עם צלם אופנה מקצועי: יכול להוליד רעיונות נוספים ובכך לייצר הפקת אופנה עם תוצאות מושלמות!

השלבים הנדרשים בעת הפקת אופנה

כדי להפיק צילומי אופנה טובים, חשוב כי צוות ההפקה של כל חברת אופנה או רשת, יארגן כמה ימי צילום מתוכננים מראש וכאלה שנועדו כדי לנפק תמונות מוצלחות ומדויקות עבור רשת האופנה. צילומים כאלה מתאימים גם עבור חנויות או כל מוצר אותו רוצים לשווק אל קהל הצרכנים.

בין השלבים הדרושים עבור הפקת אופנה:

בחירת קונספט מנצח – כפי שהזכרנו, כדי לפעול למען הפקת אופנה טובה, יש לבחור קונספט מוביל וייחודי וזאת כדי שצילומי האופנה יבלטו מבין אינספור מסרים המועברים אל קהל הצרכנים בארץ ובעולם. בחרו קונספט יצירתי, כמו למשל קונספט של צילומי אופנה במבנה נטוש. בחירת צילומים ברחובות הומים כמו בשווקים או על גבי רקע אורבאני. הפקות אופנה חייבות להיות כאלה שיחדשו ויסקרנו את קהל היעד – מה שיוביל להצלחה של המותג.

בחירת צוות מקצועי – כעת לאחר גיבוש הקונספט, בוחרים המפיקים את הצוות המתאים עבור יום הצילומים כמו צלם מקצועי, סטייליסטית, מאפרים, מעצבי שיער, אסיסטנטים וכלל אנשי הצוות הדרושים עבור הפקה שכזאת.

בחירת אביזרים – נוסף לכלל התכנונים, יש לבחור את האביזרים המתאימים להפקה בעוד שמלבישים מומחים בוחרים באמצעות המפיקים או עורכי מגזין, את הפריטים המתאימים ביותר עבור הקונספט, כמו גם עבור הדוגמנים שנבחרו להפקה.

בחירת לוקיישן – בשלב הבא בוחרים לוקיישן מתאים אל הקונספט הנבחר. כפי שהזכרנו, הלוקיישן חייב לתאום את הקונספט. כך שאם מדובר בהפקת יום צילומים עבור אופנת בגדי ים, ייתכן והלוקשיין יהיה חוף הים או בריכה מעוצבת. לעומת זאת, ישנם אנשי קריאיטייב יצירתיים שיכולים לבחור לוקשיינים אחרים להפקה, כמו צילומים בוואן מקושטת בסגנון היפי של שנות ה 60, או בחירת לוקיישן אחר ייחודי.

תכנון יום ההפקה – כעת בוחרים המפיקים את היום המתאים ביותר לצילומים, כאשר ההפקה מתחילה בדרך כלל מוקדם בבוקר על מנת שניתן יהיה לצלם בזמנים של אור טבעי. אל יום ההפקה מגיעים כלל אנשי הצוות כולל הדוגמניות והדוגמנים שנבחרו לצילומים.

בחירת תמונות – לאחר סיום ימי הצילומים, צלם האופנה המנוסה מבצע עריכה של תמונות ליטוש ושאר פעולות המסייעות לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

כיצד בוחרים צלם אופנה מקצועי?

כאשר אתם בוחרים צלם אופנה, יש בראשית לבחור איש מקצוע שיש לו ניסיון בתחום וכזה אשר מציג לכם תיק עבודות עשיר בצילומים טובים ואיכותיים. בזמן בחירת הצלם המתאים שימו לב לכמה דגשים חשובים, כגון:

ניסיון ומקצועיות – וודאו כי הצלם מקצועי ויסודי, כי הוא מכיר את התחום ויש לו ניסיון של כמה שנים טובות בצילום אופנה.

הכרת קהל היעד –  שימו לב כי הצלם שאתם בוחרים מבין מי הוא קהל היעד שלכם ובכך מתאים את דרכי הצילום הנדרשים עבור הפקת האופנה, תוך התאמת דרכי העבודה: להפקה.

תשומת לב לפרטים – התבוננו בתיק העובדות של הצלם ונסו להבין: האם הוא שם לב לפרטים הקטנים ובכך יוצר תמונות מושלמות? או שהתמונות שלו אינן איכותיות או מקצועיות? בכך תוכלו לבחור נכון.

יצירתיות – בחרו איש מקצוע יצירתי שיכול לתרום רעיונות אל הפקת האופנה, כמו גם להיות שותף מלא ליצירת קונספט מנצח עבור הפקת האופנה.

ציוד – שימו לב כי הצלם מביא עמו ומספק ציוד איכותי עבור הצילומים, כמו מצלמות איכות המקנות רזולוציות טובות, חצובות, מנורות, רובוט צילום, וכמובן תוכנת עריכה מתקדמת עמה יוכל לערוך את התמונות.

עזרים – וודאו כי בעת הפקה גדולה, הצלם מביא עמו עוזר צלם שיוכל לסייע להשיג את התמונות הטובות ביותר.

כימיה והבנה – שימו לב כי איש המקצוע שאתם בוחרים הוא כזה שיש לכם עמו כימיה כמו גם הבנה אודות הצרכים שלכם עבור הפקת האופנה. בכך תוכלו ליהנות מעבודה משותפת ויעילה.

לסיכום, בחירת צוות הפקה מתאים, הכנה מוקדמת ליום הצילומים, גיבוש קונספט מנצח וחשוב מכל – בחירת צלם מקצועי ומדויק: כולם יאפשרו לכם הפקת אופנה שתניב תוצאות טובות, מושלמות וכאלה שיעבירו את המסר הנכון אל קהל היעד של בית האופנה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם