צילומי מוצר – מדוע זה חשוב וכיצד מצלמים?

האם ידעתם שכדי לשפר את מראהו של מעדן שוקולד בעת הצילומים, מצלמים שמן מנועים כהה שמראהו כמו של שוקולד, אך הוא מבריק ויפה יותר? האם ידעתם כי כאשר מצלמים אוכל מברישים אותו בלכה מבריקה ליצירת מראה מגרה ויפה?

צילומי מוצר נועדו על מנת להציג מוצרים, אלמנטים ופריטים מכל סוג אל מול קהל צרכנים, בעוד שאת התמונות מציגים במגוון רחב של פלטפורמות, החל מבאתר האינטרנט של החברה המשווקת את המוצר, עד לקטלוגים, מגזינים, עיתונים, ועוד.

חשוב לדעת כי צילומים אלה מוצגים על גבי אריזות מוצרים, ברשת האינטרנט, על גבי מודעות, במגזינים ובשאר פלטפורמות חשובות. הצגה זאת חשוב עבור הלקוח ועבור החברה או בית העסק שמשווק את המוצר. באמצעות צילומים כאלה אפשר לבצע פעולות שיווק ופרסום טובות יותר.

כיום כמעט כל בעל עסק או חברה מקצועית בוחרים באנשי מקצוע מומחים כמו צלם, מעצב, תדמיתן מפיקים ושאר מומחים כדי לצלם מוצרים בבית העסק או בחברה. עם זאת חשוב לדעת שלעיתים שכירת צלם טוב ומקצועי – מספיקה על מנת לקבל תוצאות טובות.

צילום מוצר טוב ונכון יספק מסרים מדויקים עבור לקוחות קיימים ופוטנציאלים, ידגיש את יתרונות המוצר ויציג אותו באור הטוב ביותר מול קהל היעד.

מלבד זאתמה חשיבותו של צילום מוצרים?

מי שטרם התוודע לחשיבות של צילום מקצועי של כל מוצר או אלמנט אחר, חשוב  שיבין כי צילום מקצועי, גם יעלה את איכות התמונה ואת ערכו של המוצר, וגם יסייע ללקוחות לקבל פירוט אודות המוצר, להבין את גודלו, את אופן השימוש ואת האיכויות של הפריט.

צילום כזה ניתן למצוא בכמעט כל פלטפורמה בה משווקים פריטים למכירה, החל מהרשתות החברתיות עד לצילומים עבור קטלוג, אתר אינטרנט וכפי שהזכרנו – מודעה או כל צינור אחר שנועד להעברת מידע ומסרים עבור לקוחות וצרכנים.

חשוב להבין כי בחירת צלמים מקצועיים עבור התהליך, תשפר מאד את נראות התמונה, תעביר את המסרים הנכונים ללקוח אודות המוצר ובכך תגדיל מכירות ותשפר את התנועה בבית העסק.

מדוע חשוב לצלם מוצר באופן מקצועי?

זה נכון, כיום אפשר לצלם מוצרים באמצעות הנייד החכם, תוך שמצלמות בניידים מספקות תוצאות טובות בעיקר עבור מי שיש לו ידע וניסיון.

עם זאת, צילום מוצר בצורה איכותית ונכונה מתבצע רק על ידי צלם מוצרים מקצועי אשר יודע כיצד לתפוס תמונה טובה, הוא מבין מאיזה זווית יש לעשות זאת, עם איזה רקע וכמובן שאנשי מקצוע מומחים ידעו לערוך את התמונות ולהנגיש אותן אל קהל היעד.

חשוב לדעת כי אנשי מקצוע מומחים בתחום מבצעים בידוד של המוצר מן הסביבה ובכך יוצרים תמונות מקצועיות מבלי שברקע יופיע החדר בו מצולם המוצר, או פריטים מביכים כגון: או כביסה מושכלת על הרצפה, כוס קפה, תיקים ושאר פריטים שאינם קשורים אל הפריים וזאת כאשר מבצעים צילום שאינו מקצועי או נכון.

איזה מוצרים אפשר וכדאי לצלם?

מי שרוצה לדעת אילו מוצרים אפשר לצלם, חשוב שיבין כי צלמי מוצר מקצועיים יכולים לצלם כל מוצר, החל מהרכיב הקטן ביותר בעולם המחשבים, עד למוצרי קוסמטיקה, לייף סטייל, חומרי בניין, מחשבים, ביגוד וכל מוצר שרוצים להציג מול לקוחות עתידיים ועבור קהל היעד.

צלמים מקצועיים מצלמים אוכל עבור מסעדות, פריטי אופנה עבור חנויות ורשתות, פריטי מזון לרשתות שיווק, רכיבי מחשבים, מוצרי לתעשייה ושלל מוצרים, אלמנטים ושאר חפצים.

למי כדאי להיעזר בצלם עבור צילום מוצרים?

צלם מוצרים טוב יבצע מספר פעולות חשובות בעת הצילום, כגון:

איתור לוקישיין – הצלם עליו לסייע ללקוח לאתר לוקיישן מתאים עבור צילומי מוצר. עם זאת מרבית הצלמים מבצעים צילומים כאלה באמצעות סטודיו שנמצא בבעלותם. שימו לב כי הצלם יכול לסייע לכם לאתר לוקיישן מתאים ליום הצילומים, כמו איתור בית משפחה כפרי לצילומי מוצרים עבור החג, איתור מקום צבעוני עבור צילומים אורבאניים ועוד.

בחירת קונספט – בחירת קונספט עבור צילומי מוצר מתרחשת בדרך כלל באמצעות מומחים כמו משרדי פרסום או מקצוענים בשיווק. עם זאת, שילוב של צלם בעל ראש יצירתי עם אנשי קראייטיב טובים – יכול להוליד קונספט מנצח. לכן יש לבחור איש מקצוע יצירתי שמלבד צילום טוב – יוכל לנפק גם רעיונות טובים וחדשניים עבור הצילומים.

 אבזור נכון – שימו לב כי ישנם לצלם אביזרים מתאימים ביום הצילומים, כמו: ציור צילום מתקדם הכולל מצלמות מקצועיות, חצובות, אביזרי אור וצל, ושאר פריטים חשובים עבור תמונות טובות ועריכתן. נוסף לכך שימו לב כי ביום הצילומים אתם מתואמים עם הצלם ומביאים למקום את כלל המוצרים שתרצו לצלם.

שיפור מראה המוצר – האם ידעתם כי בעבר, כדי לשפר את מראהו של מעדן שוקולד בעת הצילומים, היו מצלמים שמן מנועים כהה שמראהו כמו של שוקולד אך הוא מבריק ויפה יותר? האם ידעתם כי כאשר מצלמים אוכל מברישים אותו בלכה מבריקה ליצירת מראה מגרה ויפה? שיפור מראה המוצר בטכניקות שונות, חשוב מאד עבור קבלת תמונות מנצחות.

עריכת תמונות – וודאו כי בנוסף להפקת תמונות מעולות, כי הצלם מבצע עריכה של התמונות כמו גם ליטוש ובחירת התמונות הטובות ביותר עבור הקמפיין שלכם.

בחירה וייעוץ – בחרו צלם מקצועי שיעזור לכם לבחור נכון את התמונות עבור הקמפיין או הפרסום שלכם, כמו גם ייעץ לכם במהלך העבודה וידע כיצד להציג בצורה הטובה ביותר את האלמנטים אותם תרצו לצלם.

כיצד בוחרים צלם מוצרים טוב?

כדי לבחור צלם מוצרים טוב יש לשים דגש על בחירת צלם ממומלץ מקצועי ואיכותי. המלצות על צלמי מוצר טובים ניתן לקבל ברשתות החברתיות, כמו גם ממכרים, מבעלי עסקים ועמיתים לעבודה.

שימו לב כי אתם בוחרים איש מקצוע שיש לכם עמו חיבור, שיוצר אווירה טובה בעת הצילומים, וכי כבר באתר האינטרנט שלו תוכלו למצוא דוגמאות לעבודות ותמונות של מוצרים שהוא צילם. בכך תוכלו לקבל אינדיקציה טובה יותר לגבי המיומנות והניסיון של איש המקצוע.

לסיכום, צילומי מוצר טובים ומנצחים (שאף יגדילו פניות, מכירות ורווחים) – יש לבצע רק באמצעות צלם מוצרים טוב, איכותי ומקצועי!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם